Androloji

Cinsel İşlev Bozuklukları

Erkeğin cinsel sorunlarının en önemlisi olan iktidarsızlık, utanma duygusu nedeniyle gizli kalımakta ve hasta tedavi olamamaktadır. İktidarsızlık sorunu, erkeğin yaşamının diğer alanlarını da olumsuz etkilerr. Cinsel sorunların genellikle ileri yaş erkeklerde ortaya çıktığı düşünülse de, cinsel sorun izlenilen 40 yaş altı erkek oranı, 50 yaş üzerindeki erkeklere yakındır.

Sünnet

Sünnet penisin uç kısmını saran, tıp dilinde prepisyum adı verilen sünnet derisinin belirli şekil ve uzunlukta cerrahi yolla kesilerek alınması ve penis uç kısmın açığa çıkarılması işlemidir. Sünnet, erkek çocukların hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biridir. Çocuğun erişkin dönemde cinsel sağlığı açısından, sünnetin bir operasyon titizliğinde uygulanması çok önemlidir.

Mikrocerrahi Varikoselektomi

Varikoselin tedavisinde en etkin yöntem mikrocerrahi yöntemle yapılan ameliyattır. Bu yöntemle gerçekleştirilen ameliyatlar sonrası varikoselin normal ameliyatlara göre tekrar etme olasılığı düşüktür.

Her Yönüyle Varikosel

Erkek kısırlığının en önemli nedenlerinden biri %20-40 oranda varikoseldir. Varikoselin en önemli özelliği, erkek kısırlığının en sık rastlanılan “düzeltilebilir nedeni” olmasıdır.

TESE, mikro TESE

Mikro TESE
TESE, ejakülatında (menide) hiç sperm hücresi bulunmayan hastaların, mikroskopik operasyon ile testislerinden alınan dokudan sperm elde edilmesidir.

ED1000

Düşük Yoğunluklu Şok Dalga Tedavisi son 10 yıldır kalpte iskemik kalp hastalığı tedavisinde başarı ile kullanılmakta ve yeni damar oluşumuna neden olarak kanlanmayı artırmaktadır.